Jasmina (Miljanić) Ivanković rođena je 1970. godine u Lazarevcu. Trenutno direktor Biblioteke "Dimitrije Tucović" u Lazarevcu. Završila Filološki fakultet u Beogradu, smer srpska književnost i jezik. Diplomirala kod profesorke Nade Milošević Đorđević. Pri Ministarstvu prosvete položila ispit za licencu profesora, a u Narodnoj biblioteci Srbije za bibliotekara. U periodu 2001 – 2005. godine radila na mestu direktora Centra za kulturu u Lazarevcu . Aktivno učestvovala u organizaciji svih programskih aktivnosti vezanih za početak rada Moderne galerije, kao i programa u okviru Dana evropske baštine, Lazarevačkog kulturnog leta, Letnje akustične gitarijade i slično. Tokom prethodnih godina (2005-2014) radila u osnovnim i srednjim školama na teritoriji opštine Lazarevac kao profesor ili školski bibliotekar. Pohađala brojne seminare od komunikacijskih veština do profesionalne orijentacije. Učestvovala na tri istraživačka projekta Vukove zadužbine i Filološkog fakulteta u Beogradu, radila kao lektor i bila koordinator društva školskih bibliotekara na teritoriji Opštine Lazarevac. Tokom rada u školskoj biblioteci organizovala sajmove knjiga, gostovanja pisaca i promocije knjige i čitanja. Aktivno sarađivala sa svim izdavačima. Učestvuje u pripremi i realizaciji programskih aktivnosti i različitim projektima. Živi u Lazarevcu i majka je dve devojčice: Lenke (2001) i Kaje (2005).

Bojana Petković rođena je 1982. godine u Lazarevcu. Diplomirala na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, smer bibliotekarstvo i informatika. U biblioteci "Dimitrije Tucović" radi od 2009. u službi nabavke i obrade i na poslovima digitalizacije zavičajne građe. Stručni ispit je položila u maju 2013. godine. Sarađivala na svim bibliotečkim projektima u periodu od 2011. do danas. Autor je tribine koja obrađuje zavičajnu tematiku "Zavičaj malo i preuveličaj". Prikuplja i digitalizuje zavičajnu građu. Trenutno izrađuje bibliografiju monografskih publikacija zavičajnih utora. Objavljivala u stručnoj periodici.

Sofija Rer (Zsofia Röhr) je diplomirana bibliotekarka i budući književni pedagog. Zadužena je za rad sa javnošću sa decom i omladinom u Gradskoj biblioteci u Drezdenu, Nemačka. Na simpozijumu "Do kreativnog detinjstva" govoriće o radu u dečjim bibliotekama u Nemačkoj na primeru Gradske biblioteke u Drezdenu i njenog korisničkog servisa.


Kristina Čunović rođena je 1976. godine u Karlovcu. Završila je Gimnaziju u Karlovcu (1991 - 1994), Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu (1994 - 1999) dobivši zvanje profesora sociologije. Izvanredni studij informacijskih znanosti, dipl. bibliotekar (2003 - 2005). Od 1999. do 2002. godine radila je u ženskom informacijsko-dokumentacijskom centru "Ženska infoteka". Voditeljica je Županijske matične službe Gradske knjižnice "Ivan Goran Kovačić" u Karlovcu. Predavač je u Centru za stalno stručno usavršavanje knjižničara pri Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici (CSSU) - radionica "Uvođenje i razvijanje usluga za bebe, djecu rane dobi i njihove roditelje u narodnim knjižnicama".Predsednica je Komisije za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskoga knjižničarskog društva (2012 - 2014), predsednica Hrvatskoga čitateljskog društva (2014 - 2016). Koordinator prve nacionalne kampanje za poticanje čitanja naglas djeci od rođenja "Čitaj mi!".Objavljuje stručne radove u Vjesniku bibliotekara, Knjižničarstvu, Bibliotekaru, HKD Novostima, Kalibru, Hrčku, Zrnu i drugim časopisima. Provodi istraživanja u području knjižničarstva, a rezultate predstavlja na domaćim i međunarodnim skupovima. Govori engleski i francuski jezik.


Marijana Lazić je rođena 1979. godine u Čačku. Diplomirala na Učiteljskom fakultetu u Užicu, za profesora razredne nastave i položila stručni bibliotekarski ispit. Radi u Gradskoj biblioteci "Vladislav Petković Dis" u Čačku od 2007. godine. Kao bibliotekar Dečijeg odeljenja punih 9 godina pored redovnog posla, radi na kreativnom popularisanju čitanja kod dece, realizovanju različitih radionica, kao i književnih programa.


Ana Stanojević je rođena 1983. godine u Čačku. Završila je Filozofski fakultet u Beogradu, smer Pedagogija, i položila stručni bibliotekarski ispit. Zaposlena je u Gradskoj biblioteci "Vladislav Petković Dis" u Čačku od 2008. godine. Pored rada u Dečijem odeljenju, povremeno radi i u ogranku (selu Preljini), gde organizuje različite kreativne sadržaje za najmlađe.


Saša Luković Vasiljević rođena je 1960. u Somboru. Diplomirala na Filološkom fakultetu u Beogradu na katedri za Opštu književnost i teoriju književnosti. Od 1992. radi u Narodnoj biblioteci "Stevan Sremac" u Nišu, gde se više od deset godina nalazi na mestu rukovodioca Odeljenja knjige za decu. Autor je mnogih projekata, programa i radionica, koji imaju za cilj podsticanje čitanja kod dece i mladih. Pokretač Republičkog literarno-likovnog konkursa za osnovce, koji od 2002. niška Biblioteka raspisuje povodom Svetskog dana knjige za decu.


Ana Duković, rođena je 1976. godine u Užicu. Završila Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu sa zvanjem diplomirani filolog svetske književnosti i teorije književnosti. Od 2005. godine zaposlena u OŠ "Dušan Jerković" u Užicu. Radila kao profesor srpskog i engleskog jezika, bibliotekar. Položila stručni ispit iz bibliotečke delatnosti 2009. godine. Trenutno predaje građansko vaspitanje. U svom radu posebnu pažnju stavlja na razvijanje učeničkih kompetencija za celoživotno učenje, medijsku pismenost, kao i samovrednovanje. Učesnik konferencija, smotri i stručnih skupova u Srbiji i regionu. Udata, majka dvoje dece.


Mirjana Radovanović Pejović, rođena je 1967. godine u Beogradu. Završila Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu sa zvanjem diplomirani filolog svetske književnosti i teorije književnosti. Od 1994. godine radi u prosveti na različitim radnim mestima, od profesora do direktora. Od 2000. godine zaposlena kao školski bibliotekar u OŠ "Dušan Jerković" u Užicu. Položila stručni ispit iz bibliotečke delatnosti 2004. godine. Oblasti koje je interesuju kreću se od formiranja ličnog i kulturnog identiteta učenika, podsticanja na čitanje i sticanje kulturnih navika, do stručnog usavršavanja, doživotnog obrazovanja i samovrednovanja, čime se bavi praktično i teorijski. Učesnik konferencija, smotri i stručnih skupova u Srbiji i regionu. Udata, majka jednog deteta.


Marija Milovanović, knjižničar, rođena je 1974. godine u Požarevcu. Osnovnu školu završila u Kostolcu, Gimnaziju u Požarevcu. Zaposlena u Narodnoj biblioteci "Ilija M. Petrović" Požarevac u odeljenju u Kostolcu od 1998. godine. Proteklih 18 godina radi sa korisnicima, na obradi monografskih publikacija, organizovanju kulturnih događaja, kao i u svim sekcijama i radionicama koje su se u biblioteci održavale i trenutno održavaju. Jedna je od koautorki knjige "Kostolac u ogledalu knjige". Član je Bibliotekarskog društva Srbije.


Nevena Vuksanović, viši knjižničar, rođena je 1979. godine u Požarevcu. Osnovnu i srednju Tehničku školu završila u Kostolcu. Diplomirala na Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija "Čačak" u Čačku. Zaposlena u Narodnoj biblioteci "Ilija M. Petrović" Požarevac u odeljenju u Kostolcu od 2005. godine. Radi sa korisnicima i na obradi monografskih publikacija. Vodi kreativne radionice za decu zajedno sa svojim koleginicama. Član je Bibliotekarskog društva Srbije.


Biljana Tomić, rođena je 1962. godine u Kragujevcu. Direktor je Narodne biblioteke "Dr Milovan Spasić" u Rekovcu. Shodno uslovima, broju zaposlenih i delatnostima u Biblioteci obavlja više funkcija - direktor, bibliotekar, organizator kulturno-obrazovnih programa, urednik u izdavačkoj delatnosti, rukovodilac kreativne radionice za decu i mlade, modelator u programskim aktivnostima biblioteke., urednik raznih kataloga i postera. Autor je i jedan od realizatora većeg broja projekata, na osnovu kojih Biblioteka dobija sredstva od strane Ministarstva kulture i drugih donatora za organizaciju različitih programa.


Vesna Petrović, posle završene gimnazije u Sremskoj Mitrovici diplomirala je na katedri za Jugoslovensku i opštu književnost na Filološkom fakultetu u Beogradu. Najpre je radila kao profesor ruskog i srpskohrvatskog jezika u osnovnim školama a od 1981. u Biblioteci "Gligorije Vozarović" u Sremskoj Mitrovici. Bila je rukovodilac Dečjeg i Matičnog odeljenja, sada radi u čitaonici sa stručnom literaturom. Autor akreditovanog seminara "Biblioteka univerzalna učionica", predavač na akreditovanim seminarima za bibliotekare u osnovnim i srednjim školama i aktivni učesnik na brojnim seminarima, naučnim i stručnim skupovima u zemlji i Republici Srpskoj. Stručne radove objavljuje u časopisima i zbornicima. Autor je knjige o 50 Sabora bibliotekara Srema "Iriška susretanja". Od 1998. godine ima zvanje bibliotekar savetnik, a za doprinos razvoju bibliotečke delatnosti dobila je nagradu Podružnice bibliotekara Srema „Dositej Obradović“ i nagradu „Najbolji bibliotekar“, koju dodeljuje Bibliotekarsko društvo Srbije.

Gordana Stokić Simončić (Split, Hrvatska, 1960) školovala se u Beogradu. Diplomirala je na Grupi za Jugoslovenske književnosti i engleski jezik Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu 1985. godine. Fakultativno završila Smer za bibliotekarstvo. Magistrirala je 1996. i, iste godine, primljena na Katedru za bibliotekarstvo i informatiku Filološkog fakulteta u Beogradu, na mesto asistenta za predmete Istorija knjige i biblioteka i Bibliotekarstvo I-IV. Doktorsku tezu odbranila je 2001. godine. U zvanje docenta izabrana je 2002, a u zvanje vanrednog profesora 2009, a u zvanje redovnog profesora 2015. Predmeti: Istorija knjige i biblioteka, Knjiga i biblioteke kod Srba, Procesi upravljanja u bibliotekama, Odnosi biblioteka s javnošću (na osnovnim studijama), Komparativne studije savremenog bibliotekarstva (na master studijama), Istorija biblioteka, komparativne studije, teorija bibliotekarstva (na doktorskim studijama). Angažovana je na projektu "Digitalne medijske tehnologije i društveno-obrazovne promene", broj 47020, Ministarstva za nauku i tehnološki razvoj Republike Srbije. Međunarodno profesionalno iskustvo: Mortenson Center Fellow (International Library Programs, University of Illinois at Urbana-Champaign, 2002); Salzburg Global Fellow (2004); Fulbright Fellow (School of Information and Library Science, The University of North Carolina, Chapel Hill, NC; The Library of Congress, Washington, DC, 2006); predavanja po pozivu na naučnim i stručnim skupovima u Rumuniji, Sloveniji, Republici Srpskoj, SAD, Hrvatskoj, Bugarskoj i Italiji.

Milorad Grbović, rođen u selu Gotovuša, opština Pljevlja, Crna Gora. Osnovnu školu završio u Gotovuši, srednju školu u Pljevljima. Studirao u Beogradu. Od 1998. godine živi u Negotinu. Po obrazovanju je diplomirani bibliotekar-master i diplomirani inženjer geologije, stekao zvanje viši bibliotekar. Od 1998. godine je u radnom odnosu, a od 2001. godine radi kao bibliotekar u Narodnoj biblioteci "Dositej Novaković" u Negotinu, trenutno kao v.d. direktora. Objavio je više stručnih radova iz oblasti bibliotekarstva. Piše aforizme i palindrome.

Dušan Rajših, višestrani likovni umetnik, pođen je 1970. u Gospihu, u Hrvatskoj. 1990. godine upisao je Akademiju likovnih umjetnosti u 3agrebu, a 1996. diplomirao je na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu, u klasi prof. N. Vukosavljeviha na odseku Vajarstvo. Od 2000. godine živi u Lazarevcu, gde radi kao urednik likovnog programa u Centru za kulturu, kao i pri Modernoj galeriji Lazarevac, od njenog osnivanja (2002). Član je Udruženja likovnih umetnika Srbije (ULUS). Od skulptura koje je realizovao u slobodnom prostoru, izdvajaju se "Spomenik palim borcima u ratovima 1991/99" (bronza) u Lazarevcu i "Predah ratnika" (terakota) na klupi u glavnoj lazarevačkoj ulici, postavljen povodom 100 godina od Kolubarske bitke (2015). Svoje radove izlagao je na brojnim samostalnim izložbama, najviše u Beogradu i Lazarevcu, ali i u nekoliko drugih gradova u Srbiji. Zapažena je njegova izložba "Quixotes", ostvarena u Institutu Servantes u Beogradu (2015), povodom 400 godina od objavljivanja drugog dela "Veleumnog plemiha Don Kihota od Manče" Migela de Servantesa. Pored Don Kihota, stalna inspiracija su mu i ženske figure, prevashodno muzičarke i plesačice, i to kroz crtež i kombinovane tehnike crteža i boja. U skulpturi je najviše posvehen traganju za identitetom Jova i temi Raspeha Hristovog. Posebno je naklonjen radu sa decom i mladima, kao i radu sa decom sa posebnim potrebama. Kroz mnoge radionice proistekli su radovi koji uveseljavaju decu i otvaraju im nova poigravanja u likovnim kreacijama. Lutke od odbačenih predmeta i ambalaže nastale su upravo iz takve "saradnje", inspirisane radom sa najmlađima. Ove lutke, prethodno samo delimično izlagane, predstavljene su na izložbi „Ponekad se vrate ljudi iz kontejnera“, koja je otvorena u Velikoj Hoči 2016. godine.

Milica Matijević rođena je 1964. godine u Lazarevcu. Diplomirala je 1991. godine na Fakultetu političkih nauka, smer novinarstvo. U biblioteci "Dimitrije Tucović" u Lazarevcu zaposlena je od 1996. godine. Do 2015. radila na poslovima bibliotekara u odeljenju za decu i mlade. Sada radi na poslovima saradnika za programe i projekte. Do osnivanja Sekcije za decu i mlade BDS bila je korodinator za rad dečjih odeljenja javnih biblioteka pri Sekciji za javne biblioteke BDS. Aktivno učestvuje na konferencijama i stručnim skupovima u zemlji i regionu. Učesnik je mnogih rasprava i okruglih stolova na temu deca, čitanje i kreativan rad sa decom u bibliotekama. Od 2004. godine organizuje u okviru programa Festivala humora za decu u Lazarevcu stručne skupove bibliotekara koji rade u dečijim odeljenjima javnih biblioteka, kao i školskih bibliotekara. Od 2009. pokreće inicijativu da žiri za knjigu sa najviše humora i humanosti, koju Festival dodeljuje od 1995. godine, bude sačinjen isključivo od bibliotekara. Na taj način ova nagrada postaje jedina nagrada za dečiju knjigu koju dodeljuju bibliotekari. Autor je i realizator mnogobrojnih radionica i projekata koji se realizuju u biblioteci "Dimitrije Tucović" u Lazarevcu. Od 2008. angažuje se na prikupljanju, sistematizaciji i digitalizaciji publikacija i druge građe koja se odnosi na Festival humora za decu. Deo tog materijala je integrisan u publikaciji Festival humora za decu : 1989-2009. Deo je dostupan i na ovom linku. Koautor je monografije Dvadeset pet godina Festivala humora za decu. – Lazarevac : Biblioteka "Dimitrije Tucović", 2013 i priručnika za rad sa decom u javnim bibliotekama Kultura čitanja : pravo deteta i obaveza bibliotekara. – Lazarevac : Biblioteka "Dimitrije Tucović", 2015. Priredila je zbornik radova sa stručnog skupa održanog u Lazarevcu 15. i 16. septembra 2015. godine. Tinejdžeri, zahtveni korisnici i biblioteke za nove generacije. – Lazarevac : Biblioteka "Dimitrije Tucović", 2015.

Zorica Jocić rođena je 1977. godine u Lazarevcu. Zaposlena je na Dečijem odeljenju biblioteke "Dimitrije Tucović" u Lazarevcu. Diplomirala je 2009. godine na Filološkom fakultetu u Beogradu, na katedri za Bibliotekarstvo i informatiku. Volontirala je u Biblioteci dve godine (2009-2010) radeći na različitim odeljenjima. Godinu dana je obavljala stručnu praksu (2011). Stručni ispit iz bibliotečke delatnosti položila je 2012. godine. Prisustvuje i učestvuje na stručnim skupovima i seminarima. Na dečijem odeljenju radi četiri godine. Organizovala je i vodila brojne radionice sa decom. Koautor je nekoliko programa za decu i mlade u Biblioteci: "ABC in our Library", "Poštovanom Dušku Radoviću", "Britanske heroine u I svetskom ratu", kao i niza radionica za najmlađe"Gaga i Zoka vam čitaju bajke". Autor je serije kreativnih radionica za mlade u okviru programa "Tinejdžeri-putevi karijere".

Radostina Nejkova, docent, doktor na Institutu za istraživanje umetnosti Bugarske akademije nauka, sektor "Ekranska umetnost". Gostujući je profesor na Nacionalnoj akademiji pozorišne i filmske umetnosti "Krsto Sarafov" u Sofiji na predmetima "Režija animiranih filmova" i "Studije filma". Scenarista, reditelj i autor animiranih filmova ("Kako je Ljutko obavio popravku", "Ružna priča", "Putovanja") koji su učestvovali i nagrađivani na mnogim međunarodnim festivalima. Ilustrator je knjiga za decu. Ima samostalne izložbe ilustracija knjiga za decu u Bugarskoj, Grčkoj, Srbiji i Bosni i Hercegovini. Mentor i rukovodilac Međunarodnih dečijih radionica animacije i master klasa animacije u Bugarskoj, Srbiji, Bosni i Hercegovini, Rusiji, Gruziji i drugde.

Sonja Šimić zaposlena je u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci od 1995. godine, odgajatelj i magistra bibliotekarstva. Radi kao voditeljica dječjeg odjela Dječje knjižnice mira. U svom radu usmjerena je na neposredan rad s djecom, mladima i one koji se njima bave. Osmišljava i sudjeluje u programima i projektima koji promoviraju dječje knjižnice i rad u dječjim odjelima priče mu treba istaći i dva Međunarodna stručna skupa: 2009. godine: "Dječji odjeli bez granica - otvorenost, suradnja, komunikacija" i 2014. godine "Dječji odjel - partner obitelji i predškolskoj ustanovi". Prati stručne skupove i aktivno sudjeluje. Objavljuje u stručnim časopisima i zbornicima. Unutar lokalne zajednice razvija suradnju na svim razinama nastojeći ispuniti misiju da je dječja knjižnica polazni kapital svake lokalne zajednice. Aktivni je zagovaratelj suradnje među knjižničarima.

Jelena Duković je rođena 1975. godine u Čačku. Završila je Učiteljski fakultet u Beogradu i položila stručni bibliotekarski ispit. Zaposlena je u Gradskoj biblioteci "Vladislav Petković Dis" u Čačku od 2002. godine. Radi kao bibliotekar na Dečjem odeljenju. Zajedno sa kolegama radi na osmišljavanju i realizovanju kreativnih programa za decu.

Vesna Jovanović, rođena je 1966. godine u Boru. Zaposlena je u Narodnoj biblioteci Bor kao bibliotekar. Radi na dečjem odeljenju od 1999. godine. Učestvovala u radu brojnih seminara za bibliotekare. Autor je mnogih obrazovno-zabavnih programa za decu.

Helena Omerović, diplomirani je bibliotekar-informator na mađarskom jeziku Dečjeg odeljenja Gradske biblioteke Subotica. 2003. godine završila je Učiteljski fakultet u Somboru na smeru Razredna nastava, gde je 2014. godine i stekla zvanje Master učitelja. Od 1995. godine zaposlena u Gradskoj biblioteci Subotica. Na Dečjem odeljenju organizuje edukativne programe, kreativne radionice, književne susrete, razna takmičenja i kvizove za decu predškolskog i školskog uzrasta. Učesnik je na stručnim skupovima bibliotekara u zemlji i u inostranstvu.

Marina Jevtić, rođena je 1978. godine u Užicu. Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu završila sa zvanjem profesor engleskog jezika i književnosti, a sa radom u prosveti počela 2001. godine. Od 2003. godine zaposlena kao profesor engleskog jezika u OŠ "Dušan Jerković" u Užicu. Poseban akcenat u svom radu stavlja na važnost i korelaciju vannastavnih aktivnosti. Učesnik konferencija i stručnih skupova u Srbiji i regionu. Udata, majka dvoje dece. Predsednik užičkog ogranka mreže Udruženja "Roditelj".

Renata Minić, diplomirani bibliotekar-savetnik, rođena je 1973. godine u Požarevcu. Osnovnu školu završila u Kostolcu, Gimnaziju u Požarevcu. Diplomirala i master studije završila na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu na Katedri za Bibliotekarstvo i informatiku. Zaposlena u Narodnoj biblioteci "Ilija M. Petrović" u Požarevcu od 2000. godine. Od februara 2010. do februara 2016. godine Referent Odeljenja periodike. Od februara 2016. godine na mestu Rukovodioca Biblioteke u Kostolcu (ogranak Narodne biblioteke "Ilija M. Petrović" Požarevac). Svoje stručne radove objavljivala je u pančevačkom Čitalištu, Beležnici, Glasu biblioteke i Zapisima. Vodila tri godine obuku informatičkog opismenjavanja za penzionere i nezaposlena lica "Upoznajte se sa virtuelnim svetom računara" u Biblioteci u Požarevcu. Koautorka je stručne monografske publikacije "Informatičko opismenjavanje starih lica: priručnik za bibliotekare". Član je Bibliotekarskog društva Srbije, Komisije za slobodan pristup informacijama i intelektualne slobode i Komisije za serijske publikacije. Vodi kreativne radionice za decu i starije u Odeljenju Kostolac zajedno sa svojim koleginicama. Autorka je i urednica sledećih sajtova/blogova:

Od knjige do duše
Komisija za serijske publikacije
Serijske publikacije
Ljubitelji fantastike

Slobodan Tomić rođen je 1979. godine u Kikindi. Osnovnu školu i srednju Tehničku školu pohađao je u Kikindi i stekao zvanje elektrotehničara automatike. Diplomirao je na Filološkom fakultetu u Beogradu na grupi za srpski jezik i književnost. Radio je kao profesor srpskog jezika u osnovnim školama "Jovan Popović" i „Sveti Sava“ u Kikindi. Od decembra 2011. godine zaposlen je u Narodnoj biblioteci "Jovan Popović" u Kikindi. Radi na dečjem odeljenju. Aktivno učestvuje u kreiranju, organizaciji i realizaciji različitih kulturnih sadržaja Biblioteke. Radio je korekture i lekture knjiga, naučnih radova i sajtova. Dugi niz godina bavi se fotografijom.

Goran Trailović, (Bor, 1963) Prof. opšte i komparativne književnosti, bibliotekar savetnik, književnik, publicista, šef Odeljenja za izradu bibliografija i izdavačku delatnost Gradske biblioteke Pančevo. Urednik sajta www.citaliste.com i www.virtuelnopancevo.rs. Gl. i odg. urednik Pančevačkog čitališta do 2009, a potom odgovorni urednik Čitališta. Angažovan na pripremi naučnog skupa "Književna topografija Pančeva" 2000. godine i istoimene knjige nastale na osnovu radova sa tog skupa, objavljene 2001. godine. Autor je više tekstova u knjizi, član uređivačakog odbora, glavni redaktor završnog poglavlja, Biografski rečnik pisaca iz Pančeva i autor velikog broja beleški u ovom rečniku. Bio angažovan na koncipiranju, pokretanju i operativnom radu vezanom za "Majske dane knjige u Pančevu", manifestacije GBP koje se održava krajem maja meseca svake godine. Bio predsednik Organizacionog odbora prvih "Majskih dana" 2003. godine i predsednik žirija za dodelu nagrade GBP zavičajnim piscima. Godine 2008. pokrenuo manifestaciju "Jedna knjiga, jedan grad" u Pančevu. Izdavačka delatnost pančevačke biblioteke, koju vodi, pažljivo je koncipirana tako da objavljuje stručna izdanja i izdanja iz oblasti kulturne istorije naroda koji su živeli na ovim prostorima ("Književna topografija Pančeva", "Ruske izbeglice u Pančevu", autobiografija Vladimira Mošina, "Rađanje slovesnog grada", "Knjiga i biblioteke kod Srba u Srednjem veku"...). Sa druge strane tu su i izdanja posvećena bibliotekarstvu, komunikaciji, kulturi organizacije i odnosima sa javnošću poput "Best Practice u 22 priče". knjige koja donosi originalne priloge istaknutih američkih kolega koji se bave ovim oblastima koje su značajne ne samo za bibliotekarsku struku. Sva ova izdanja imaju rezonantan odjek u domaćoj i inostranoj javnosti. Učestvovao na mnogim domaćim i međunarodnim književnim i stručnim skupovima i seminarima u oblasti ljudskih prava: "Razvoj sistema za zaštitu i unapređenje ljudskih i manjinskih prava kroz partnerstvo centralne i lokalne vlasti" u Novom Sadu, Dani Emineskua u Rumuniji, Susreti Cincara "Konstantin Beli Mače" u Skoplju, Susreti bibliotekara slavista u Sarajevu i Tuzli, Stručni skupovi Društva bibliotekara Republike Srpske, Svetskim skupovima bibliotekara i informatičkih stručnjaka IFLA Milano 2009. i IFLA Lion 2014, Evropskoj konferenciji o informacionoj pismenosti (European Conference on Information Literacy - ECIL) Istambul 2013. itd. Nagrađivan za društveni, književni i stručni rad u oblasti bibliotekarstva (Priznanje za poseban doprinos unapređivanju položaja Roma gradonačelnice Pančeva, Povelja zahvalnosti za doprinos proučavanju i razvoju bibliotekarstva u Srbiji Bibliotekarskog društva Srbije 2008. godine i dr.). Član je Udruženja književnika Srbije, Književne opštine Vršac i Bibliotekarskog društva Srbije. Bio član Aktiva samostalnih novinara Srbije. Autor velikog broja književnih i stručnih radova u periodici i zbornicima. Urednik velikog broja knjiga iz oblasti bibliotekarstva i kulturne istorije. Objavio tri knjige pesama: "Spremljena trpeza" (Bor, 1991), "Tilva njagra" (Pančevo, 1995) i "Paganin u hramu" (Vršac, 2000). Kopriređivač "Varoši nakraj sveta (Pančevo, 2002) i "U šumi mračnoj kao vreme" (Bogdan Mrvoš). Autor "Lična topografija raja" (Gradska biblioteka Pančevo, 2015). Živi i radi u Pančevu (u Gradskoj biblioteci Pančevo od 1996. godine). Bio je predsednik Zajednice književnika Pančeva i urednik Svezaka (Pančevo), Upravnog odbora Narodnog muzeja Pančevo i predsednik prvog Saveta za međunacionalne odnose Skupštine grada Pančeva (2009-2013), član Uprave Bibliotekarskog društva Srbije, Upravnog odbora Gradske biblioteke Pančevo (u dva mandata), Redakcije za izradu Leksikona Pančeva, Komisije za vrednovanje projekata u oblasti informisanja grada Pančeva... Učestvovao u izradi aktuelne Strategije kulturnog razvitka Pančeva, kao i Strategije javnog informisanja u Pančevu. Inicijator, organizator i autor programa obeležavanja Dana Roma u Pančevu od 2010. godine. Posebnu pažnju posvetio je sprovođenju Strategije kulturnog razvoja grada Pančeva i Strategije za društvenu integraciju Roma grada Pančeva 2009-2012 koju je donela Skupština grada Pančeva, Zalagao se za harmoničan suživot pripadnika različitih nacionalnih zajednica sa teritorije grada i kreiranje ambijenta u životu lokalne zajednice u kojem se ostvaruju principi etničke i kulturne tolerancije.


Violeta Đorđević, viši bibliotekar, rođena je 1972. godine u Kruševcu. Diplomirala je 1997. godine na Filozofskom fakultetu u Beogradu, na Katedri za pedagogiju. Radi u Dečjem odeljenju Biblioteke grada Beograda. Osmišljava, organizuje i realizuje projekte, programe i radionice koje imaju za cilj podsticanje čitanja kod dece i mladih. Autor je više radova objavljenih u stručnoj periodici i predavanja na temu mogućnosti i oblika rada sa decom u bibliotekama.

Aleksandra Vićentijević diplomirala je 1994. godine na Grupi za opštu književnost sa teorijom književnosti, na Filološkom fakultetu u Beogradu. 2001. godine završila je Poslediplomske studije iz teatrologije, na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. 2002. godine položila je stručni ispit iz bibliotekarstva u Narodnoj biblioteci Srbije, a 2003. godine stiče zvanje višeg bibliotekara, NBS. 2016. godine dobila je nagradu "Marija Ilić Agapova" za najboljeg bibliotekara na Teritoriji Beograda za 2015. godinu. Organizovala je i vodila brojne projekte koji za cilj imaju podsticanje čitanja i razvijanje ozbiljnog odnosa knjiga-čitalac kod dece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, a uz korišćenje modernih tehnologija: "Dođi kroz noć, kroz san" 1 i 2 (prva nagrada za najkreativniji projekat na Biblionetu 2009), "Čitam pa šta". Učesnik je mnogih okruglih stolova i javnih tribina, u zemlji i inostranstvu na temu primene novih metodoloških pristupa u popularisanju klasične književnosti za decu, kao i različitih vidova integracije javnih biblioteka i škola; moderator i zagovornik radioničarskog pristupa u radu sa decom. Autor je romana "Čudesni hodovi". Načelnik je Opštinske biblioteke "Dositej Obradović", Voždovac i Biblioteke "Isidora Sekulić" Savski venac, Biblioteke grada Beograda.

Aleksandar Gubaš rođen je 1965. godine u Puli, u Hrvatskoj. Studirao je psihologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Bio je član Saveta Filozofskog fakulteta od 1992. do 1994, a od 1993. do 1995. glavni i odgovorni urednik Psiholoških novina, lista Društva psihologa Srbije. Od 1989. do 1997. radio je kao video snimatelj i koautor radionica sa raznim uzrastima dece i mladih, u okviru Centra za kulturu Stari grad i drugih radioničarskih projekata sa decom 90-ih godina prošlog veka. Bio je polaznik prve klase režije u Filmskoj školi Dunav filma 1996-98, a od 1997. do 2001. bio je aktivan kao koautor projekta LOW-FI VIDEO, koji se bavio promocijom kratkometražnog i amaterskog filma. Od 2002. do 2008. radio je kao izvršni urednik mesečnika Mreža, informatora sa domaće NVO scene, u izdanju Građanskih inicijativa. Od 2002. do 2015. sarađivao je sa Centrom za prava deteta kao voditelj srednjoškolskog kluba DX, a od 2014. godine vodio je čitalački klub za tinejdžere Mreža B.O.O.K. – Biblioteka odabranih omladinskih knjiga. Od 2015. godine sarađuje sa izdavačkom kućom Odiseja na promociji knjiga i vodi svoj blog Knjigoskop, posvećen književnosti za decu i mlade.

Dragana Marinković je diplomirala na Filološkom fakultetu u Beogradu na katedri za srpsku književnost i jezik sa opštom književnošću. Završila diplomske akademske studije – master i stekla zvanje Diplomirani filolog srpskog jezika i književnosti – master. Radila je u TŠ. "Kolubara" tokom školske 2006. godine na mestu profesora engleskog jezika, a ujedno i volontirala u biblioteci. Stručni ispit iz bibliotečke delatnosti položila je 2007. godine. U početku je radila na svim odeljenjima biblioteke, a od 2011. godine je bibliotekar na odeljenju za odrasle. Organizovala i vodila brojne radionice sa predškolcima, prvacima, osnovcima i srednjoškolcima. Prisustvuje stručnim skupovima, seminarima i aktivno učestvuje u sprovođenju Festivala humora za decu. Kooautor je nekoliko programa i kreativnih radionica za decu i mlade među kojima je najuspešnija bila "Gaga i Zoka Vam čitaju bajke".


Iva Ciceran, rođena je 1976. godine u Puli. Diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Puli 1999. godine smjer Razredna nastava i stekla zvanje Diplomiranog učitelja razredne nastave. Kratko je radila u osnovnim školama kao učiteljica. Zaposlila se u Gradskoj knjižnici Pula 2001. godine i od tada radi u knjižničarskoj struci. Tijekom rada u knjižnici upisala je Izvanredni studij bibliotekarstva na Filozofskom fakultetu u Zagrebu na kojem je diplomirala 2005. godine i stekla zvanje diplomirani knjižničar. Tijekom 2004. godine kratko je radila u Osnovnoj školi Vidikovac u Puli kao diplomirani knjižničar, a od srpnja 2004. godine zaposlena je u Gradskoj knjižnici Pazin. Prvo je radila na radnom mjestu diplomiranog knjižničara, zatim kao voditeljica knjižnice, a od 2008. godine kao ravnateljica Gradske knjižnice Pazin. Osim poslova vođenja knjižnice interesi su usmjerni ka osmišljavanju i organiziranju programa i kulturnih sadržaja namjenjenih korisnicima srednje i starije životne dobi. Urednica je knjige Pazin između jutarnje mrzline i podnevne vrućine : crtice o vremenu i klimi Pazina i Pazinštine autora Milana Sijerkovića čiji je nakladnik Gradska knjižnica Pazin i knjige Bajka o potonulim zvonima - La fiaba delle campane sommerse autora Daniela Načinovića. Od 2009. godine Upraviteljica je Kuće za pisce – Hiže od besid. Iz hobija bavi se oslikavanjem svile (slike, marame, šalovi, kravate).

Elizabeta Georgiev, viši diplomirani bibliotekar Biblioteke "Detko Petrov" u Dimitrovradu. Doktorant Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Shodno uslovima, broju zapošljenih i delatnostima u Biblioteci obavlja više funkcija - bibliotekar, organizator kulturno-obrazovnih programa, urednik u izdavačkoj delatnosti, rukovodilac kreativne radionice za decu i mlade. Autor je monografije "111 godina knjige - Biblioteka u Dimitrovgradu 1898-2009.", "Kultura čitanja: Pravo deteta i obaveza bibliotekara" (sa Milicom Matijević), bibliografije časopisa "Most" i većeg broja stručnih radova iz oblasti bibliotekarstva. Bavi i književnim stvaralaštvom - piše poeziju i prozu za decu i za odrasle, na srpskom i na bugarskom jeziku. Bavi se prevođenjem sa bugarskog na srpski i obrnuto.

Ratka Vučković, rođena je 1964. godine, živi u Užicu gde je i završila Učiteljski fakultet. Radila je u više osnovnih škola Zlatiborskog okruga. Od 2004. godine radi u Narodnoj biblioteci Užice kao bibliotekar na Dečjem odeljenju. Poseduje veliko profesionalno iskustvo u radu sa decom, posebno u organizaciji i realizaciji kreativnih radionica za decu. Radovi nastali na edukativno-kreativnim radionicama, doneli su Narodnoj biblioteci Užice osvajanje nagrade Apsolutni šampion Festivala na likovnom delu konkursa Festivala humora za decu u Lazarevcu 2006, 2008, 2012 i nagradu Šampion Festivala 2015. godine. Ratka Vučković dobitnik je Srebrne povelje Bibliotekarskog društva Srbije za doprinos razvoju čitalačkog interesovanja i bibliotekarstva u Srbiji, 2006. godine. Od septembra 2009. do januara 2010. godine organizovala i realizovala kreativne radionice za decu - pitomce Doma za decu i mlade bez roditeljskog staranja "Petar Radovanović" i za decu sa posebnim potrebama. Organizovala i realizovala edukativno-kreativne radionice u okviru projekta "Razlike nam dobro stoje", 2012. godine. Koautor i realizator na projektu "Školske i javne biblioteke na zajedničkom zadatku. Organizovala i realizovala edukativno-kreativne radionice za decu "Letnji program čitanja". Autor i realizator projekta "Kaligrafski majstor", 2014. godine. Organizovala maskenbal za učenike nižih razreda pod nazivom "Glavni junak jedne knjige, u decembru 2010, 2011, 2012, 2013, 2014. i 2015. godine. Organizovala prodajne izložbe radova nastalih na kreativnim radionica u NBU, 2005, 2006. i humanitarnu akciju 2014. godine. U saradnji sa Centrom za edukaciju NS Pro Group organizovala edukativno-kreativne radionice stranih jezika za decu „Put oko sveta” tokom leta 2016. godine. Permanentno organizuje i realizuje radionice za decu u cilju podsticanja čitanja kod dece, promovisanja biblioteke kao mesta učenja, razvijanja informacione pismenosti kod dece.



Dubravka Ilić je rođena 1959. godine u Čačku. Završila je Pravni fakultet u Beogradu. Zaposlena je u Gradskoj biblioteci "Vladislav Petković Dis", a 2011. godine je stekla zvanje višeg bibliotekara. Rukovodilac je Matične službe i stara se o unapređenju bibliotečko-informacione i kulturno-prosvetne delatnosti u moravičkom okrugu. Takođe, radi u ogranku Gradske biblioteke u Zablaću, gde organizuje kreativne radionice za predškolce i đake Osnovne šlole "Vladislav Petković Dis".

Marija Radosavljević, rođena je 1971. godine u Boru. Od 2007. godine radila je u Narodnoj biblioteci Bor na pozajmnom odeljenju, na poslovima uzajamne katalogizacije na odeljenju obrade i od 2011. godine na dečjem odeljenju biblioteke. Učestvovala je u radu brojnih seminara za bibliotekare. Autor je mnogih obrazovno-zabavnih programa za decu.

Bernadica Ivanković rođena je 1973. godine u Subotici. Diplomirala je 2007. godine na Pedagoškom fakultetu u Somboru kao profesor razredne nastave gde je 2014. godine i stekla zvanje master učitelja. Godine 2009. zapošljava se u Gradskoj biblioteci Subotica na poslovima bibliotekarka informatorka na hrvatskom jeziku Dečjeg odeljenja sa čitaonicom, fonotekom i videotekom. Kao osoba zadužena za programe i knjigu na hrvatskom jeziku, inicirala je formiranje hrvatskog odeljenja u Gradskoj biblioteci Subotica, uspostavila kontakte sa bibliotekama u Republici Hrvatskoj te doprinela potpisivanju ugovora o saradnji sa Knjižnicama grada Zagreba i Gradskom i sveučilišnom knjižnicom Osijek. Od 2009. svake godine u Gradskoj biblioteci Subotica u saradnji sa Hrvatskom čitaonicom organizuje Dane Balinta Vujkova, dane hrvatske knjige i riječi, inače najveće književne manifestacije Hrvata u Vojvodini. U okviru ovog multidisciplinarnog skupa je 2014. godine organizovala i Međunarodno savetovanje na temu "Knjiga do dece - knjiga za decu" nakon čega je i izdat zbornik radova. Uvidom u rukopisnu zaostavštinu poznatog sakupljača narodnog književnog blaga Balinta Vujkova, koja se čuva u Gradskoj biblioteci Subotica, priredila je tri knjige do sada neobjavljenih narodnih bunjevačkih pripovedaka ("Šta u oca to u dice", 2012., "Bećarski poso", 2014. i "Lisica i kokoš", 2015.). Od 2013. godine članica je uredništva Časopisa za književnost i umjetnost Nova riječ gdje je i urednica rubrike Kulturni dokumentarij (hronologija kulturnih događaja Hrvata u Vojvodini). Autorka je i realizatorka brojnih programa u Gradskoj biblioteci Subotica. Među najznačajnijima je Kviz za podsticanje čitanja "Čitam i skitam", Etno kamp, Nacionalni kviz za podsticanje čitanja koji realizuje s Knjižnicama grada Zagreba, Kviz "Čitanjem do zvijezda", "Svedočanstvo tamburaške pismenosti s početka 20. veka - digitalizacije", osniva Čitalački klub za tinejdžere Flâneuri, program za predškolce i drugo. Značajan je njezin doprinos u osavremenjavanju Kviza "Čitam i skitam" uvođenjem onlajn upitnika na sajtu biblioteke. Godine 2015. stekla je zvanje više diplomirane bibliotekarke.

Biljana Petrović, diplomirani je bibliotekar na Dečijem odeljenju Harodne biblioteke "Dr Milovan Spasić" u Rekovcu, master ekonomista. 2006. godine bila je volonter Opštinske uprave u Rekovcu. Od 2011. do 2013. godine bila je v.d. Direktora Biblioteke. Od juna 2013. godine diplomirani je bibliotekar na dečijem odeljenju. Od 2011. konkuriše na konkurse koje raspisuje Ministarstvo kulture, odobreni su i uspešno realizovani mnogi projekti kao što su "Čitanje je IN" i brojne kreativne radionice.

Uroš Petrović (1967) je književnik čija dela pomeraju granice u savremenoj literaturi za decu i mlade. Autor je dvanaest knjiga i dobitnik isto toliko najprestižnijih nagrada za književnost za mlade. Počev od zbirki priča – mozgalica i romana u zagonetkama do fantastičnih pripovesti, dela ovog autora jesu originalne pustolovine koje nagrađuju čitaoce. Razmrdavanje vijuga, susret sa čudesnim, neobičnim ali i zastrašujućim, raskošna mašta i osobeni humor u njegovim knjigama, sve više postaju omiljenim štivom i za odrasle. Sve knjige su mu među najčitanijim naslovima srpske književnosti za decu u ovom veku (preko 200.000 prodatih primeraka samo u Srbiji). Knjige mu se nalaze i u izbornoj lektiri za škole a objavljene su do sada na italijanskom, grčkom, češkom, makedonskom, engleskom i mađarskom jeziku. Po Petrovićevom nagrađenom romanu "Peti leptir" je snimljen prvi 3D dugometražni igrani film u istoriji srpske kinematografije. Tera naciju na razmišljanje u novim sezonama kultnog serijala "Fazoni i fore" kao i u kvizu "Lavirint" na Javnom servisu Radio televizije Srbije kao Tvorac lavirinta i najteža prepreka za takmičare. Petrović je dobitnik i većeg broja prestižnih nagrada za fotografije, koje objavljuje u čitavom svetu. Uroš Petrović je sa doktorom Rankom Rajovićem koautor inovativnog programa za škole i vrtiće „NTC sistem učenja”, koji se primenjuje u više od deset zemalja Evrope. Gostuje kao predavač na fakultetima, u školama i drugim obrazovnim ustanovama u zemlji i inostranstvu. Bio je dugogodišnji predsednik Mense Srbije i jedan je od najuspešnijih rešavača IQ X testa na svetu.

Dragana Sabovljev, (rođena Dimitrijević, 7. 8. 1971, Zrenjanin) osnovnu i srednju školu završila je u Zrenjaninu. Godine 1990. upisala je Opštu književnost i teoriju književnosti na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na kojoj je diplomirala 14. 9. 1995. godine i stekla zvanje diplomiranog filologa opšte književnosti i teorije književnosti. U Gradskoj narodnoj biblioteci "Žarko Zrenjanin" u Zrenjaninu, u kojoj je radila kao bibliotekar, lektor i korektor, zaposlila se 1996. godine. Stručni ispit je položila 1997. godine u Narodnoj biblioteci Srbije i stekla zvanje bibliotekara. Postdiplomske studije na Katedri za bibliotekarstvo i informatiku Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu upisala je godine 2000. i počela da se bavi naučno-istraživačkim radom na temu elektronske bibliografije. Za direktora Gradske narodne biblioteke "Žarko Zrenjanin", imenovana je maja 2001, gde je provela 8 godina, do jula 2009. godine. Magistarski rad "Automatizacija procesa popisivanja građe i formiranja elektronskog zapisa u pripremi izrade bibliografije" (mentor docent dr Cvetana Krstev, komisija: prof. dr Aleksandra Vraneš, predsednik, prof. dr Ivan Obradović i docent dr Cvetana Krstev, članovi) odbranila je 28. decembra 2007. godine i stekla titulu magistra filoloških nauka. Prijavila je i odobrena joj je doktorska teza pod naslovom "Bibliografija Todora Manojlovića" januara 2008. godine. Decembra 2008. godine, odlukom Komisije za dodelu stručnih zvanja Narodne biblioteke Srbije, za dosadašnji rad dobija zvanje viši bibliotekar. Doktorsku disertaciju "Bibliografija Todora Manojlovića" odbranila je 16. 7. 2014. (mentor prof. dr Aleksandra Vraneš, dekan Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, komisija: prof. dr Dušan Ivanić, predsednik komisije, prof. dr Aleksandra Vraneš i dr Vesna Matović, naučni savetnik, članovi). Radi u Gradskoj narodnoj biblioteci "Žarko Zrenjanin" na poslovima višeg bibliotekara Naučno-zavičajnog odeljenja i lektora i korektora izdavačke delatnosti. Član je redakcije naučnog časopisa nacionalnog značaja za teoriju i praksu bibliotekarstva Čitalište, u kom uređuje rubriku Biblioteke i vrši poslove stručne redakcije tekstova.

Verica Gutalj Živković, bibliotekar, rođena je 1960. godine u Beogradu. Diplomirala je na Katedri za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu. Završila je edukaciju za geštalt terapeuta i trenera asertivne komunikacije. Autor je i voditelj različitih psiholoških programa za decu i mlade (radionice, treninzi, savetovanja). U biblioteci "Laza Kostić" na Čukarici već dugi niz godina, za vreme letnjeg i zimskog raspusta osmišljava i održava psihološke radionice za osnovce "Sve je lako kad znaš kako" (2006. -2010.) kao i trening asertivne komunikacije za tinejdžere "Kako? Lako! Asertivno!" (2010.-2016.) koji su podržani od strane Gradskog sekretarijata za sport i omladinu. Autor je i voditelj adaptiranog programa "Trening asertivne komunikacije – veštine uspešne komunikacije, prevazilaženja problemskih situacija i jačanje samopouzdanja" koji je akreditovan u Zavodu za unapređenje obrazovanja i vaspitanja pod brojem 570-83/2016 i realizovaće se u naredne dve školske godine kao program stalnog stručnog usavršavanja nastavnika, vaspitača i stručnih saradnika. Stalno je zaposlena u Biblioteci grada Beograda.

Biljana Petrović rođena je 1973. godine u Beogradu, gde živi i radi. Diplomirala je na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu na Grupi za srpsku književnost i jezik sa opštom književnošću, a potom je na Katedri za srpsku književnost završila i diplomske akademske studije i stekla zvanje diplomirani filolog srpskog jezika i književnosti – master. Radila je u osnovnoj školi kao profesor srpskog jezika. Zaposlena je u Dečjem odeljenju Biblioteke grada Beograda. Organizuje i realizuje programe za decu i mlade. Objavila je stručni rad "Biblioteka po meri deteta" u časopsu "Javne biblioteke" i radove o delima Jasminke Petrović u časopisima "Detinjstvo" i "Braničevo".

Jasminka Petrović napisala je trideset knjiga za decu i mlade (Leto kada sam naučila da letim, Ovo je najstrašniji dan u mom životu, Bonton, Seks za početnike, Od čitanja se raste, Samo za tvoje uši, 35 kalorija bez šećera, Da li ste vi žaba?, Kaži teti "Dobar dan", Dugina dolina...). Njene knjige prevedene su na dvadeset pet jezika, a neke od njih su dramatizovane u pozorištima u Beogradu, Sarajevu, Zagrebu i Stokholmu. Pisala je za mnoge časopise (Tik-Tak, Veliko dvorište, Politikin Zabavnik...). Uređivala je National Geographic Junior na srpskom jeziku. Učesnik je u različitim projektima za decu i mlade, koji podstiču stvaralaštvo i osetljivost na druge i drugačije. Sa udruženjem Krokodil organizuje književni festival za decu Krokodokodil. Scenarista je dečje serije Kukuriku šou (RTS). Jedan je od osnivača pokreta za poboljšanje kulture za decu i mlade Ura kultura.